PREVENTIVNI PROGRAMI ZA MLADE SLOVENIJE PPMS

Preventivni programi za mlade Slovenije (v nadaljevanju PPMS) je neformalno združenje nepridobitnih organizacij, ki deluje na področju dela z mladimi.

Poslanstvo preventivnih programov za mlade je izvajanje skrbi, pomoči in organizacija podpore otrokom, mladostnikom in njihovim družinam, ki živijo v revščini ali pa so na kakršen koli način izključeni

Že več kot deset let izvajamo odmevnejše projekte kot so razni tabori, pohodi, jadranja in podobno, katerih se udeležujejo otroci ter mladostniki, ki izhajajo iz socialno šibkejših družin in se v procesu odraščanja soočajo z različnimi psihosocialnimi stiskami in težavami (finančne in stanovanjske stiske, neizobraženost staršev, osebnostne, čustvene, vedenjske, učne težave, težave z različnimi vrstami odvisnosti, brezposelnostjo ter tudi stiske in težave, ki izhajajo iz dejstva, da pripadajo različnim etničnim manjšinam) ter mladi, ki se v naše centre vključujejo v prostem času.

• Skupnostni programi za mlade so preventivni programi Centra za socialno delo Ljubljana Moste Polje.
  • SPM - DRUŠTVO ZA RAZVOJ SKUPNOSTNIH PROGRAMOV ZA MLADE
  • Mladinsko središče Vič (CSD Ljubljana Vič, Rudnik)
  • DNEVNI CENTER ZA OTROKE IN MLADOSTNIKE ŠKRLOVEC (CSD Kranj)
  • JAVNI ZAVOD MLADI ZMAJI - ČETRTNI MLADINSKI CENTRI