Zavod Salesianum, Skala − Mladinska ulična vzgoja

Organizacijska enota Skala uresnicuje mladinsko ulično vzgojo v okviru Zavoda SALESIANUM, ki je zasebna, neprofitna, nevladna, nepolitična organizacija.

PREVENTIVNI PROGRAMI ZA MLADE SLOVENIJE PPMS

Poslanstvo preventivnih programov za mlade je izvajanje skrbi, pomoči in organizacija podpore otrokom, mladostnikom in njihovim družinam, ki živijo v revščini ali pa so na kakršen koli način izključeni

Že več kot deset let izvajamo odmevnejše projekte kot so razni tabori, pohodi, jadranja in podobno, katerih se udeležujejo otroci ter mladostniki, ki izhajajo iz socialno šibkejših družin in se v procesu odraščanja soočajo z različnimi psihosocialnimi stiskami in težavami (finančne in stanovanjske stiske, neizobraženost staršev, osebnostne, čustvene, vedenjske, učne težave, težave z različnimi vrstami odvisnosti, brezposelnostjo ter tudi stiske in težave, ki izhajajo iz dejstva, da pripadajo različnim etničnim manjšinam) ter mladi, ki se v naše centre vključujejo v prostem času.

• Skupnostni programi za mlade so preventivni programi Centra za socialno delo Ljubljana Moste Polje.
  • SPM - DRUŠTVO ZA RAZVOJ SKUPNOSTNIH PROGRAMOV ZA MLADE
  • Mladinsko središče Vič (CSD Ljubljana Vič, Rudnik)
  • DNEVNI CENTER ZA OTROKE IN MLADOSTNIKE ŠKRLOVEC (CSD Kranj)
  • JAVNI ZAVOD MLADI ZMAJI - ČETRTNI MLADINSKI CENTRI
  • ZAVOD BOB
  • Mladinski center deluje v okviru Centra za socialno delo Tržič
  • Dnevni center za otroke in mladostnike DC Ω (CSD Škofja Loka)
  • Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto
  • Zavod MISSS
  • Javni zavod Mladinski center Velenje
  • Zavod Salesianum, Skala − Mladinska ulična vzgoja
  • Društvo za preventivno delo
  • ARS VITAE - Društvo za razvoj in izvajanje programov pomoči
  • PIKA. DNEVNI CENTER

NASLOVI IN KONTAKTI

Ivana Košir Erman

ŠKRLOVEC-DNEVNI CENTER ZA MLADE IN DRUŽINE

Tisel Rudi

Poslanstvo preventivnih programov za mlade je izvajanje skrbi, pomoči in organizacija podpore otrokom, mladostnikom in njihovim družinam, ki živijo v revščini ali pa so na kakršen koli način izključeni. Preventivni programi za mlade Slovenije (v nadaljevanju PPMS) je neformalno združenje nepridobitnih organizacij, ki deluje na področju dela z mladimi.

Tisel Rudi

Dnevni center za mlade in družine Kranj ima pomembno vlogo pri preprečevanju odklonskih vedenj ter nudi ustrezne pogoje za povečevanje sposobnosti posameznikov za obvladovanje razvojnih nalog, vsakdanjih težav, reševanja konfliktov.

PREVENTIVNI PROGRAMI ZA MLADE SLOVENIJE PPMS so programi za mlade v katerih deluje več organizacij oz. programov:

Poslanstvo preventivnih programov za mlade je izvajanje skrbi, pomoči in organizacija podpore otrokom, mladostnikom in njihovim družinam, ki živijo v revščini ali pa so na kakršen koli način izključeni. Preventivni programi za mlade Slovenije (v nadaljevanju PPMS) je neformalno združenje nepridobitnih organizacij, ki deluje na področju dela z mladimi.

Vabimo vas tudi da všečkate našo Facebook stran.

Javni zavod Mladinski center Velenje, kultura in izobraževanje, deluje kot logistično in funkcionalno središče za mlade na področju razvoja, informiranja, izobraževanja in sociale, kulturnih dejavnosti, razvedrila in družbenega vključevanja mladih.

Zavod Salesianum, Skala − Mladinska ulična vzgoja
Rakovniška ulica 6
e-pošta: oe.skala@gmail.comm

Poslanstvo preventivnih programov za mlade je izvajanje skrbi, pomoči in organizacija podpore otrokom, mladostnikom in njihovim družinam, ki živijo v revščini ali pa so na kakršen koli način izključeni.Preventivni programi za mlade Slovenije (v nadaljevanju PPMS) je neformalno združenje nepridobitnih organizacij, ki deluje na področju dela z mladimi.

matjaz@misss.org

doris.novak@mladizmaji.si