Vsak, ki v Sloveniji plačuje dohodnino, lahko do 1 % svoje dohodnine nameni nevladnim organizacijam. Vsak davčni zavezanec lahko izbere največ deset organizacij in s tem odstotek svoje dohodnine nameni za njihovo delovanje. Takšna donacija ga nič ne stane, saj gre ta odstotek sicer v proračun.

Za našo organizacijo SPM - DRUŠTVO ZA RAZVOJ SKUPNOSTNIH PROGRAMOV ZA MLADE lahko to storite na več načinov:

1. Preko spodnjega obrazca
  2. Preko spletne strani CNVOS (DŠ: 60024542)
  3. Preko portala eDavki
  4. osebno ali po pošti ( obrazec ) pri pristojnem finančnem uradu.

Zahtevo za namenitev dela dohodnine za donacije je možno oddati kadarkoli prek sistema eDavki z digitalnim potrdilom ali brez. Če želite v eDavke vstopiti brez digitalnega potrdila, boste potrebovali svojo davčno številko in številko zadnjega informativnega izračuna dohodnine. Za namenitev dela dohodnine pa boste potrebovali še davčno številko izbrane organizacije.

Davčni organ upošteva veljavne zahteve, s katerimi razpolaga na dan 31. decembra leta, za katero se dohodnina odmerja. Za leto 2020 velja, da bo davčni organ upošteval veljavne zahtevke, s katerimi bo razpolagal do 31. marca 2021. Zahteva velja do trenutka, ko davčni organ prejme novo zahtevo ali preklic zahteve.

pojdi na eDavke