PETKA

Dnevni center za otroke in mladostnike Koper - PetKA je preventivni, socialno varstveni program Centra za socialno delo Južna Primorska, Enota Koper. Vsebinsko zajema preventivno-vzgojne dejavnosti ter psihosocialno pomoč otrokom in mladostnikom iz Mestne občine Koper in Občine Ankaran. Namenjen je otrokom in mladostnikom med 6. in 18. letom starosti, ki želijo kakovostnejše preživljati prosti čas, otrokom in mladostnikom, ki imajo težave pri socialnem vključevanju, težave v odraščanju, so prikrajšani za primerno družinsko življenje, imajo težave na vedenjskem in čustvenem področju ter potrebujejo pomoč in podporo pri razreševanju svojih stisk.

Poleg psihosocialne pomoči, dnevni center otrokom in mladostnikom ponuja in zagotavlja vzgojno pomoč ter pomoč pri šolskem delu. Ob vodenih, organiziranih, prostočasnih dejavnostih, individualnih razgovorih in drugih pomočeh zaposlenih ter prostovoljcev otroci in mladostniki med šolskim letom delajo domače naloge, pridobivajo učne navade, premagujejo primanjkljaje na področju učenja, aktivno preživljajo prosti čas, se tako preizkušajo v različnih vlogah, učijo se socialnih veščin, odkrivajo svoje želje, interese, spoznavajo svoja močna področja, poglabljajo poznavanje sebe in medsebojne odnose, širijo svojo socialno mrežo, si postavljajo cilje za prihodnost in pridobivajo pozitivne izkušnje v življenju. V času počitnic omogoča otrokom in mladostnikom brezplačno, kvalitetno, organizirano in aktivno preživljanje prostega časa v družbi vrstnikov.

Podpirajo nas:
PETKA
tel.: 051/304-015
e-pošta: dnevnicenter.kp@gmail.com

Dnevni center za otroke in mladostnike Koper - PetKA deluje med delovniki od ponedeljka do petka.
V času pouka je med šolskim letom za otroke in mladostnike odprt od 12.00 do 18.30 ure, v času šolskih počitnic pa se izvaja počitniški program od 9.00 do 15.00 ure.

Jon Žagar

jon.zagar@mladizmaji.si

Ksenja Perko

ksenja@mladizmaji.si